اصول کار دستگاه جوجه کشی

10 / 10
از 1 کاربر

اصول کار دستگاه جوجه کشی

همانطور که قبلا توضیح داده شد، دستگاه جوجه کشی , دستگاهی است که تخم نطفه دار با قرار گرفتن در آن به جوجه تبدیل می شود. در واقع دستگاه جوجه کشی با فراهم کردن شرایط مورد نیاز برای تبدیل تخم به جوجه، به مانند پرنده مادر عمل می کند با این تفاوت که فرآیند جوجه گیری در دستگاه جوجه کشی معمولا کوتاه تر از مدت زمانی است که در حالت طبیعی تخم به جوجه تبدیل می شود.

شرایطی  که در دستگاه جوجه کشی فراهم است به شرح زیر می باشد:

  • فراهم آوردن دمای کافی که به صورت یکنواخت در دستگاه جوجه کشی وجود دارد.
  • رطوبت یکنواخت و کافی مورد نیاز برای تبدیل تخم به جوجه
  • گرداندن تخم مرغ ها در داخل دستگاه جوجه کشی در زمان های مشخص به منظور ممانعت از چسبیدن به پوسته
  • در نهایت فراهم کردن تهویه مناسب از دیگر شرایطی است که در دستگاه جوجه کشی فراهم است.

این شرایط از فاکتورهای ضروری است که هر دستگاه جوجه کشی برای عملکرد صحیح باید دارا باشد. شرایط فوق را می توان به روش های مختلف در دستگاه فراهم آورد که در ادامه به برخی از این روش ها اشاره خواهیم کرد.

در گذشته برای تنظیم دما در دستگاه جوجه کشی از روش هایی نظیر سوزاندن فضولات حیوانات استفاده می کردند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، می توان دما را با دقت بسیار بالایی تنظیم کرد البته لازم به ذکر است که استفاده از این نوع ترموستات ها برای تنظیم دما می تواند در قیمت دستگاه جوجه کشی اثرگذار باشد.

پس از دما، نوبت به تنظیم رطوبت در دستگاه جوجه کشی می رسد. تنظیم رطوبت نیز به روش های مختلف انجام می شود. روش ابتدایی برای این منظور قرار دادن ظرف آب در دستگاه جوجه کشی است. روش دیگر پاشش آب از طریق پمپ های مخصوص است.

برای چرخش تخم مرغ ها در دستگاه جوجه کشی نیز معمولا از ترنر استفاده می شود. چرخش می تواند به صورت دستی باشد و یا به صورت اتوماتیک انجام شود.  چرخاندن تخم مرغ ها باید در ساعت مشخص انجام شود. چرخش دستی معمولا با توجه به ملاحظات بهداشتی زیاد توصیه نمی شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :