هچ نا منظم در دستگاه جوجه کشی

10 / 10
از 1 کاربر

اگر در دستگاه جوجه کشی فقط یکی از جوجه ها از تخم خارج شده باشد باید چه کاری انجام دهیم؟

گاهی اوقات، اگر دیگر جوجه ها در مرحله هچ باشند، رطوبت دستگاه جوجه کشی افزایش پیدا کرده و جوجه ای که تازه از تخم خارج شده است ممکن است مشکل خشک شدن داشته باشد. در این صورت باید برای ایجاد تعادل یکی از راه های زیر را انتخاب کنید: جوجه را در دستگاه جوجه کشی در همان شرایط رها کنید و ریسک لرز و مرگ آن را انتخاب کنید و یا درب دستگاه جوجه کشی را برای خروج این جوجه باز کرده و ریسک از بین رفتن سایر جوجه ها که هنوز از تخم خارج نشدند را بپذیرید. برخورد با این شرایط و انتخاب یکی از این راه ها کاملا بستگی به انتخاب شخص دارد.

یکی از کارهایی که ما در این شرایط به شما پیشنهاد می کنیم این است که دستگاه جوجه کشی را به سرعت باز کرده، جوجه را از دستگاه جوجه کشی خارج کنید و سریعا تعدادی دستمال آشپزخانه در آب گرم داخل دستگاه جوجه کشی بگذارید. این عمل به سرعت سطح رطوبت را مجدد افزایش می دهد و حداقل آسیب را به جوجه هایی که هنوز از تخم خارج نشده اند وارد می کند.

سپس می توانید جوجه خارج شده از دستگاه جوجه کشی را در یک دستگاه جوجه کشی کوچک تر قرار دهید. این کار اجازه می دهد تا جوجه قبل از انتقال به brooder به خوبی خشک و کرک دار شود. اما، انتخاب در نهایت با خود شما است. شما باید خودتان شرایط را ارزیابی کنید.

این کار را می توانید برای جوجه های ضعیف تر که مرحله هچ خیلی سختی داشته اند و انرژی زیادی صرف کرده اند نیز انجام دهید. قرار دادن آنها در یک دستگاه جوجه کشی از له شدن و نوک زدن آنها توسط جوجه های قوی تر جلوگیری می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :