تفاوت دستگاه جوجه کشی خانگی با دستگاه جوجه کشی صنعتی

10 / 10
از 1 کاربر

آیا دستگاه جوجه کشی خانگی از نظر کیفیت با دستگاه جوجه کشی صنعتی متفاوت است؟

دستگاه جوجه کشی دارای انواع دستگاه جوجه کشی خانگی ، صنعتی و نیمه صنعتی است. دستگاه جوجه کشی صنعتی دارای ظرفیت تخم مرغ بالایی است و وزن و قیمت زیادی نیز دارد.

اما دستگاه جوجه کشی خانگی هم از نظر وزن و قیمت و هم از نظر تعداد تخم مرغ ها در درجه پایین تری نسبت به دستگاه جوجه کشی صنعتی قرار دارد. البته لازم به ذکر است این تفاوت در تعداد و وزن دلیل بر بی کیفیت بودن دستگاه جوجه کشی خانگی نیست. لکه این نوع دستگاه جوجه کشی دقیقا مشابه دستگاه جوجه کشی صنعتی طراحی شده و ساخت آن کاملا مهندسی است.

طرز کار دستگاه جوجه کشی دقیقا مشابه انواع صنعتی آن است. برای جوجه کشی در این نوع دستگاه جوجه کشی باید تمام شرایط دما، رطوبت و تهویه فراهم باشد. همچنین باید تخم مرغ ها را به منظور جلوگیری از چسبیدن زرده به پوسته چرخاند.  همانطور که از اسم این دستگاه جوجه کشی مشخص است، برای محیط های کوچک طراحی شده و فضای کمی را اشغال می کند.موفقیت جوجه کشی به اندازه آن بستگی ندارد بلکه تابع نطفه داری تخم مرغ ها است. هرچه تعداد تخم های نطفه دار بیشتر باشند، موفقیت جوجه کشی نیز به مراتب افزایش می یابد.

بنابراین دستگاه جوجه کشی صنعتی و خانگی از نظر کیفیت تفاوت ندارند بلکه تفاوت این دو نوع دستگاه جوجه کشی فقط از نظر اندازه و قیمت انها است.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :