مشکلات بدنه دستگاه جوجه کشی

10 / 10
از 1 کاربر

بدنه دستگاه های جوجه کشی در انواع مختلف دستگاه جوجه کشی صنعتی و دستگاه جوجه کشی خانگی معمولا از سه جنس ساخته شده است. این جنس ها شامل فایبرگلاس، چوب و یا فلز است. بدنه هایی که از جنس فایبر گلاس هستند، غالبا بدون مشکل هستند. اما بدنه هایی که از جنس چوب و یا فلز هستند ممکن است یکسری مشکلات ایجاد کنند و باعث تلفات در جوجه کشی شوند این مشکلات به طور معمول شامل مشکلات رطوبتی، حرارتی و آلودگی می باشند. بنابراین در هنگام خرید دستگاه جوجه کشی به جنس و نوع بدنه دستگاه جوجه کشی توجه نمایید.

  1. از نظر رطوبتی، دستگاه جوجه کشی با جنس بدنه فلزی دچار مشکلاتی هستند. این نوع بدنه ها معمولا باعث تعرق داخل دستگاه می شوند و تنظیم رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی را دچار اختلال می کنند.
  2.  دستگاه جوجه کشی که دارای بدنه ای از جنس چوب است دارای مشکلاتی از نظر آلودگی است. این جنس بدنه می تواند محلی برای تجمع باکتری ها و میکروب ها باشد و ناهنجاری های زیادی را برای تخم و جنین داخل آن در زمان جوجه کشی و بعد از تولد جوجه بوجود می آورد.
  3. و در نهایت مشکلی که در هر دو جنس بدنه فلزی و چوبی وجود دارد از نظر حرارتی است و این به دلیل جذب دما توسط این جنس بدنه ها است، که اولا این نوع دستگاه جوجه کشی بیشتر انرژی را برای گرم کردن بدنه صرف می کنند و ثانیا تعادل دما را در دستگاه جوجه کشی به هم می زند و باعث به وجود آمدن مشکلاتی نظیر تلفات در طول عمل انکوباسیون می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :