مشکلات سیستم چرخش دستگاه جوجه کشی

10 / 10
از 1 کاربر

اگر تا به حال نشستن مرغ بر روی جوجه های خود را دیده باشید، حتما متوجه شده اید که مرغ در تمام طول روز تخم مرغ های خود را در تمام جهات می چرخاند. سیستم چرخش در دستگاه جوجه کشی برای شبیه سازی محیط داخل دستگاه جوجه کشی با طبیعت استفاده می شود. این سیستم برای تبدیل تخم به جوجه بسیار مهم است. اما دارای معایبی نیز هست. در واقع گاها این سیستم مشکلاتی را در طول انکوباسیون ایجاد می کند و ظرفیت تولید را کاهش می دهد. در اینجا مهم ترین مشکلاتی را که سیستم چرخش در دستگاه جوجه کشی ایجاد می کند را برای شما شرح می دهیم.

عمل چرخاندن تخم ها در داخل دستگاه جوجه کشی در بیشتر مواقع همراه با لرزش و ضربه است. این ضربات مشکلاتی را برای جنین بوجود می آورند و باعث کاهش تولید جوجه می شوند. علاوه بر این لرزش و ضربات ناشی از چرخاندن تخم مرغ ها ممکن است باعث شکسته شدن تخم هایی با پوست نازک شوند. که این عمل، دستگاه جوجه کشی را به شدت آلوده می کند و باعث آسیب رساندن به جنین تخم های دیگر نیز می شود.

به منظور چرخاندن تخم ها، شانه های تخم مرغ را در داخل وسیله ای به نام راک می گذارند. این راک ها معمولا از جنس آهن هستند. به همین دلیل به منظور عدم برخورد تخم مرغ با راک قسمت های کناری شانه را خالی می گذارند. این عمل به خودی خود باعث کاهش ظرفیت دستگاه جوجه کشی می شود.

در طبیعت چرخش تخم مرغ در تمام جهات است اما در سیستم چرخش دستگاه جوجه کشی معمولا چرخش در یک جهت صورت می گیرد.

و نهایتا یکی دیگر از مشکلات سیستم چرخش در دستگاه جوجه کشی زمان سنج آن است که به صورت دو زمانه تنظیم می شود و همین امر باعث به هم خوردن نظم در چرخش تخم مرغ ها و افزایش تلفات می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :