پرورش بلدرچین در دستگاه جوجه کشی

10 / 10
از 1 کاربر

پرورش بلدرچین در دستگاه جوجه کشی

بلدرچین پرنده ای است که هنگام تخم گذاری، تعداد زیادی تخم تولید می کند. پرورش بلدرچین به دلیل سود بالایی که دارد دارای طرفداران زیادی است. امکان پرورش بلدرچین نیز مانند سایر پرندگان در دستگاه جوجه کشی وجود دارد. طول دوره جوجه کشی برای بلدرچین از مرغ کمتر است. تخم بلدرچین در دستگاه جوجه کشی در مدت 17 تا 18 روز به جوجه تبدیل می شود.

تخم بلدرچین  در دستگاه جوجه کشی در مرحله ستر (13-14 روز اول ) نیازمند دمایی معادل  37.2 تا 37.8 درجه سانتی گراد است. دما و رطوبت، چرخش و تهویه فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در جوجه کشی محسوب می شوند و در موفقیت جوجه کشی تاثیر به سزایی دارند. تغییر دما در دستگاه جوجه کشی در زمان بیرون آمدن جوجه از تخم اثر دارد. در پرورش تخم بلدرچین رطوبت مورد نیاز در دستگاه جوجه کشی برابر با 60 درصد است. علاوه بر دما و رطوبت تهویه نیز باید برای جوجه درآوری مناسب باشد. چرخاندن تخم های بلدرچین در طول دوره ستر بسیار حائز اهمیت است. و این کار باید روزی سه بار انجام شود.

از روز 13 به بعد باید عمل چرخاندن تخم ها متوقف شود و دستگاه جوجه کشی به حالت هچر تنظیم شود. در زمان هچری دمای دستگاه جوجه کشی بر روی 37.2 تنظیم می شود و رطوبت آن به 80 درصد افزایش پیدا می کند. و در روز 17 یا 18 جوجه کشی، جوجه بلدرچین از تخم خارج می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :