10 نکته برای خرید دستگاه جوجه کشی

10 / 10
از 1 کاربر

10 نکته که قبل از خرید دستگاه جوجه کشی باید به آن توجه کنید:

1.      چه تعداد تخم مرغ می خواهید در آن پرورش دهید؟

دستگاه جوجه کشی در تمام اشکال و اندازه وجود دارد، از چند تخم مرغ تا چند هزار. بنابراین بهتر است قبل از خرید دستگاه جوجه کشی به تعداد تخم مرغ مورد نظر فکر کنید. برای این منظور باید به نکات زیر توجه کنید:

  • در مرحله اول، باید به خاطر داشته باشید که تخم مرغ ها بعد از قرار گرفتن در ماشین تبدیل به جوجه می شوند.آیا مطمئن هستید که می خواهید از جوجه ها مراقبت کنید؟
  • در مرحله دوم، توجه داشته باشید که در تمام دستگاه های جوجه کشی، هرچقدر هم خوب باشند، درصدی شکست وجود دارد و معمولا 80% تخم ها تبدیل به جوجه می شوند.
  • ثالثا، پرورش تخم مرغ اعتیاد آور است. فراموش نکنید.

2.      دستگاه جوجه کشی را در کجا می خواهید نگه دارید؟

این موضوع به نکته اول مرتبط است. خرید یک انکوباتور بزرگ بسیار عالی است- اما آیا شما جای مناسبی برای نگهداری آن به مدت 21 تا تبدیل شدن تخم ها به جوجه دارید؟

بنابراین قبل از خرید دستگاه جوجه کشی ابتدا محل مناسب برای نگهداری آن را پیدا کنید.

3.      داخل انکوباتور تا چه میزان قابل مشاهده است؟

این امر به ویژه زمانی مهم است که بچه های شما و یا خود شما می خواهید فرآیند تبدیل تخم به جوجه را ببینید.

 بسیار مهم است که درب دستگاه جوجه کشی را در روز های آخر جوجه کشی باز نکنید، بنابراین باید داخل انکوباتور به وضوح دیده شود.

برخی از دستگاه های جوجه کشی یک پنجره کوچک در جلو دارند بنابراین شما می توانید بخشی از تخم مرغ را ببینید.

4.      تمیز کردن دستگاه جوجه کشی

یکی دیگر از نقطه نظرهای عملی، و در عین حال مهم ترین آنها است. این واقعا مهم است که انکوباتور باید تمیز نگه داشته شود. باکتری ها به سرعت از طریق پوسته تخم مرغ وارد می شوند و می توانند به مرگ جنین جوجه منجر شوند.

بنابراین باید دستگاه جوجه کشی را انتخاب کنید که بتوانید بعد از عملیات جوجه کشی اکثر قطعات آن را تمیز کنید.

5.      چگونه می خواهید دما و رطوبت دستگاه را کنترل کنید؟

دو موضوع مهم در طول جوجه کشی وجود دارد: دما و رطوبت.  درجه حرارت بالا و رطوبت کم می تواند به طور بالقوه باعث نابودی جنین شوند.

بنابراین - چگونه می خواهید آنها را اندازه گیری کنید؟ آیا شما می خواهید از یک رطوبت سنج دستگاه جوجه کشی جداگانه استفاده کنید؟ یا شما می خواهید از انواع دیجیتالی آن استفاده کنید؟

6.      چگونه می خواهید رطوبت آن را کنترل کنید؟

درجه رطوبت باید در طول انکوباسیون 45٪ باشد اما قبل از خروج جوجه از تخم باید به حدود 65٪ افزایش پیدا کند. اگر این  اتفاق نیفتد غشا خشک می شود، و جوجه با مشکل جدی مواجه می شود زیرا نمی تواند از تخم خارج شود. بنابراین تدابیر لازم برای جلوگیری از این اتفاق را بیاندیشید.

7.      ترنر دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی باید مانند مادر هر چند وقت یکبار تخم مرغ را بگرداند.و باید در طول 24 ساعت شبانه روز این کار را تکرار کند. می توانید دستگاهی را انتخاب کنید که این کار را به صورت دیجیتال انجام دهد و یا خودتان به صورت دستی تخم مرغ ها را بگردانید.

8.      شماره معکوس روزها

این مهم است که تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی بعد از روز 18 - سه روز قبل از تبدیل شدن به جوجه، نچرخد. جوجه باید از روز 18 به بعد به سمت راس قرار بگیرد تا بتواند از تخم بیرون بیاید. اگر در جهت دیگری قرار بگیرد به این معنی است که جوجه راهی برای نفس کشیدن ندارد.

آیا شما به خاطر می آورید چه روزی جوجه به سن 18 روزگی می رسد؟ یا می خواهید این کار را نیز به صورت اتوماتیک ماشین جوجه کشی شما انجام دهد؟

9.      دستی، اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک

تصمیم گیری در مورد میزان عملکرد اتوماتیک انکوباتور به طور کامل به پاسخ شما به سوالات بالا بستگی دارد. قیمت این دستگاه ها از چند دلار تا 2000 دلار متغیر است.

10.             هزینه

این یکی از عواملی است که روی تصمیم گیری تمام افراد اثر می گذارد. بودجه شما چقدر است؟ به طبع، همانطور که در بالا گفته شد هر چه دستگاه بزرگتر و عملکر انکوباتور اتوماتیک تر باشد، قیمت دستگاه جوجه کشی گران تر خواهد بود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :