Candler دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی دارای انواع مختلفی است از جمله دستگاه جوجه کشی صنعتی و دستگاه جوجه کشی خانگی است. علاوه بر این دستگاه جوجه کشی از اجزا مختلفی ساخته شده است که یکی از این اجزا، candler است.

candler در دستگاه جوجه کشی یک وسیله مورد استفاده برای آزمایش تخم مرغ است. روشن کردن (candling) تخم مرغ یک روش تست تخم مرغ در زمان جوجه کشی است برای تشخیص اینکه جنین زنده است یا مرده. "زنده" بدان معنی است که تخم بارور شده است و جنین قادر به توسعه و تبدیل شدن به جوجه (هچ) است. امروزه روشن کردن تخم مرغ با استفاده از یک لامپ نور (LED یا لامپ های رشته ای) برای تامین یک منبع نور به منظور تعیین توسعه تخم و تبدیل شدن آن به جوجه در دستگاه جوجه کشی انجام می شود. در گذشته استفاده از یک شمع به عنوان منبع نور برای تست تخم مرغ رایج بود و شمع را در یک جعبه یا ظرف قرار می دادند، و یک سوراخ بزرگ روی ظرف ایجاد می کردند (البته نه آنقدر بزرگ که تخم مرغ از آن عبور کند) و تخم مرغ را روی آن قرار می دادند. این راهی برای تشخیص توسعه تخم بود.

candler

امروزه به طور کلی ما از شمع برای آزمایش باروری تخم استفاده نمی کنیم، و لامپ های الکتریکی در حال حاضر جایگزین شمع شده اند، اما با این حال باز هم از اصطلاح candling تخم مرغ برای این منظور استفاده می کنیم.

به طور معمول از دو نوع دستگاه برای candling تخم مرغ استفاده می شود. یکی استفاده از قدرت AC  است و با نزدیک کردن سیم به دیواره خارجی، لامپ روشن می شود. دو نوع کلی از دستگاه های معمول برای candling تخم مرغ استفاده می شود. یکی با استفاده از قدرت AC و شما سیم را به دیواره خارجی نزدیک می کنید و لامپ روشن می شود. سبک دوم شبیه به یک چراغ قوه است، اما از لامپ های LED دارای چگالی بالا استفاده می کند و انتهای نور مستقیما به تخم مرغ می تابد و هیچ درزی بین تخم مرغ و کندلر وجود ندارد. بسیاری از مشتریان استفاده از کندلر LED را ترجیح می دهند زیرا حرارت مضر برای آسیب رساندن به تخم مرغ را ایجاد نمی کند و نباید نگران وصل کردن آن به پریز برق باشند. زیرا این نوع کندلر در دستگاه جوجه کشی با باتری کار می کند.

Candler دستگاه جوجه کشی خرید Candler دستگاه جوجه کشی انواع Candler دستگاه جوجه کشی قیمت Candler دستگاه جوجه کشی فروش Candler دستگاه جوجه کشی کاربرد Candler دستگاه جوجه کشی تنوع در Candler دستگاه جوجه کشی